Άνοιξε δρόμος... γαλλικός!
Η κλήρωση μας χαμογέλασε για ακόμα μια φορά. Η Εθνική μας ομάδα θα βρει τις Ρουμανία, Ουγγαρία, Φινλανδία, Βόρειος Ιρλανδία και Νησιά Φερόε στο δρόμο της για τα προκριματικά του EURO 2016 θα γίνουν στη Γαλλία.
Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα αντιμετωπίσει την Ρουμανία την πρώτη αγωνιστική των προκριματικών στο γήπεδο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», ενώ το πρώτο του ταξίδι θα το πραγματοποιήσει στις 11/10/2014 στο Ελσίνκι καθώς θα αντιμετωπίσει την ομάδα της Φινλανδίας.
Αναλυτικά οι όμιλοι των προκριματικών:
1ος όμιλος: Ολλανδία, Τσεχία, Τουρκία, Λετονία, Ισλανδία, Καζακστάν
2ος όμιλος: Βοσνία, Βέλγιο, Ισραήλ, Ουαλία, Κύπρος, Ανδόρα
3ος όμιλος: Ισπανία, Ουκρανία, Σλοβακία, Λευκορωσία, ΠΓΔΜ, Λουξεμβούργο
4ος όμιλος: Γερμανία, Ιρλανδία, Πολωνία, Σκωτία, Γεωργία, Γιβραλτάρ
5ος όμιλος: Αγγλία, Ελβετία, Σλοβενία, Εσθονία, Λιθουανία, Σαν Μαρίνο
6ος όμιλος: ΕΛΛΑΔΑ, Ουγγαρία, Ρουμανία, Φινλανδία, Βόρειος Ιρλανδία, Νησιά Φερόε
7ος όμιλος: Ρωσία, Σουηδία, Αυστρία, Μαυροβούνιο, Μολδαβία, Λιχτενστάιν
8ος όμιλος: Ιταλία, Κροατία, Νορβηγία, Βουλγαρία, Αζερμπαϊτζάν, Μάλτα
9ος όμιλος: Πορτογαλία, Δανία, Σερβία, Αρμενία, Αλβανία
Οι προκριματικοί θα διεξαχθούν από τον Σεπτέμβρη του 2014 έως τον Οκτώβρη του 2015.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του 6ου ομίλου έχει ως εξής
7/9/2014, 21.45: Ελλάδα-Ρουμανία
7/9/2014, 19.00: Ουγγαρία-Β. Ιρλανδία
7/9/2014, 21.45: Νησιά Φερόε-Φινλανδία
11/10/2014, 21:45: Φινλανδία-Ελλάδα
11/10/2014, 19.00: Ρουμανία-Ουγγαρία
11/10/2014, 21.45: Βόρεια Ιρλανδία-Νησιά Φερόε
14/10/2014, 21:45: Ελλάδα-Β. Ιρλανδία
14/10/2014, 21.45: Νησιά Φερόε-Ουγγαρία
14/10/2014, 21.45: Φινλανδία-Ρουμανία
14/11/2014, 21.45: Ελλάδα-Νησιά Φερόε
14/11/2014, 21.45: Ουγγαρία-Φινλανδία
14/11/2014, 21.45: Ρουμανία-Βόρεια Ιρλανδία
29/3/2015, 21.45: Ουγγαρία Ελλάδα
29/3/2015, 19.00: Β. Ιρλανδία-Φινλανδία
29/3/2015, 19.00: Ρουμανία-Νησιά Φερόε
13/6/2015, 21.45: Νησιά Φερόε-Ελλάδα
13/6/2015, 19.00: Φινλανδία-Ουγγαρία
13/6/2015, 21.45: Β. Ιρλανδία-Ρουμανία
4/9/2015, 21.45: Ελλάδα-Φινλανδία
4/9/2015, 21.45: Νησιά Φερόε-Β. Ιρλανδία
4/9/2015, 21.45: Ουγγαρία-Ρουμανία
7/9/2015, 21.45: Ρουμανία-Ελλάδα
7/9/2015, 21.45: Φινλανδία-Νησιά Φερόε
7/9/2015, 21.45: Β. Ιρλανδία-Ουγγαρία
8/10/2015, 21.45: Β. Ιρλανδία-Ελλάδα
8/10/2015, 21.45: Ουγγαρία-Νησιά Φερόε
8/10/2015, 21.45: Ρουμανία-Φινλανδία
11/10/2015, 19.00: Ελλάδα-Ουγγαρία
11/10/2015, 19.00: Νηισά Φερόε-Ρουμανία
11/10/2015, 19.00: Φινλανδία-Β. Ιρλανδία
* οι ώρες που αναφέρονται είναι Ελλάδος
Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα αντιμετωπίσει την Ρουμανία την πρώτη αγωνιστική των προκριματικών στο γήπεδο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», ενώ το πρώτο του ταξίδι θα το πραγματοποιήσει στις 11/10/2014 στο Ελσίνκι καθώς θα αντιμετωπίσει την ομάδα της Φινλανδίας.
Αναλυτικά οι όμιλοι των προκριματικών:
1ος όμιλος: Ολλανδία, Τσεχία, Τουρκία, Λετονία, Ισλανδία, Καζακστάν
2ος όμιλος: Βοσνία, Βέλγιο, Ισραήλ, Ουαλία, Κύπρος, Ανδόρα
3ος όμιλος: Ισπανία, Ουκρανία, Σλοβακία, Λευκορωσία, ΠΓΔΜ, Λουξεμβούργο
4ος όμιλος: Γερμανία, Ιρλανδία, Πολωνία, Σκωτία, Γεωργία, Γιβραλτάρ
5ος όμιλος: Αγγλία, Ελβετία, Σλοβενία, Εσθονία, Λιθουανία, Σαν Μαρίνο
6ος όμιλος: ΕΛΛΑΔΑ, Ουγγαρία, Ρουμανία, Φινλανδία, Βόρειος Ιρλανδία, Νησιά Φερόε
7ος όμιλος: Ρωσία, Σουηδία, Αυστρία, Μαυροβούνιο, Μολδαβία, Λιχτενστάιν
8ος όμιλος: Ιταλία, Κροατία, Νορβηγία, Βουλγαρία, Αζερμπαϊτζάν, Μάλτα
9ος όμιλος: Πορτογαλία, Δανία, Σερβία, Αρμενία, Αλβανία
Οι προκριματικοί θα διεξαχθούν από τον Σεπτέμβρη του 2014 έως τον Οκτώβρη του 2015.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του 6ου ομίλου έχει ως εξής
7/9/2014, 21.45: Ελλάδα-Ρουμανία
7/9/2014, 19.00: Ουγγαρία-Β. Ιρλανδία
7/9/2014, 21.45: Νησιά Φερόε-Φινλανδία
11/10/2014, 21:45: Φινλανδία-Ελλάδα
11/10/2014, 19.00: Ρουμανία-Ουγγαρία
11/10/2014, 21.45: Βόρεια Ιρλανδία-Νησιά Φερόε
14/10/2014, 21:45: Ελλάδα-Β. Ιρλανδία
14/10/2014, 21.45: Νησιά Φερόε-Ουγγαρία
14/10/2014, 21.45: Φινλανδία-Ρουμανία
14/11/2014, 21.45: Ελλάδα-Νησιά Φερόε
14/11/2014, 21.45: Ουγγαρία-Φινλανδία
14/11/2014, 21.45: Ρουμανία-Βόρεια Ιρλανδία
29/3/2015, 21.45: Ουγγαρία Ελλάδα
29/3/2015, 19.00: Β. Ιρλανδία-Φινλανδία
29/3/2015, 19.00: Ρουμανία-Νησιά Φερόε
13/6/2015, 21.45: Νησιά Φερόε-Ελλάδα
13/6/2015, 19.00: Φινλανδία-Ουγγαρία
13/6/2015, 21.45: Β. Ιρλανδία-Ρουμανία
4/9/2015, 21.45: Ελλάδα-Φινλανδία
4/9/2015, 21.45: Νησιά Φερόε-Β. Ιρλανδία
4/9/2015, 21.45: Ουγγαρία-Ρουμανία
7/9/2015, 21.45: Ρουμανία-Ελλάδα
7/9/2015, 21.45: Φινλανδία-Νησιά Φερόε
7/9/2015, 21.45: Β. Ιρλανδία-Ουγγαρία
8/10/2015, 21.45: Β. Ιρλανδία-Ελλάδα
8/10/2015, 21.45: Ουγγαρία-Νησιά Φερόε
8/10/2015, 21.45: Ρουμανία-Φινλανδία
11/10/2015, 19.00: Ελλάδα-Ουγγαρία
11/10/2015, 19.00: Νηισά Φερόε-Ρουμανία
11/10/2015, 19.00: Φινλανδία-Β. Ιρλανδία
* οι ώρες που αναφέρονται είναι Ελλάδος
Δημοσίευση 24/02/2014 από Μιχάλης Ιωάννου -έκτακτη συμμετοχή- (20:03)