Άθλος ο Απόλλων Λεμεσού
Ο Απόλλων έμεινε στο 0-0 με τη Λάτσιο στην Κύπρο, έτσι εξακολουθεί να ελπίζει για πρόκριση, ψάχνοντας βέβαια θετικό αποτέλεσμα στη Ρώμη. Το "3 στα 3" έκανε η Τότεναμ, νικώντας με 2-0 την Σερίφ στην Μολδαβία.
Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Απόλλων και Λάτσιο στην Κύπρο, έτσι η ομάδα της Λεμεσού ελπίζει για πρόκριση, ψάχνοντας βέβαια ένα καλό αποτέλεσμα στην έρα της ιταλικής ομάδας.
Η Τότεναμ πήρε την τρίτη της νίκη σε ισάριθμα ματς, επικρατώντας με 2-0 της Σερίφ στην Μολδαβία. Βερτόνχεν και Ντεφόου οι σκόρερ.
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
1ος όμιλος
Σουόνσι - Κουμπάν Κρασνοντάρ (22:05)
Βαλένθια - Ζανκτ Γκάλεν (22:05)
2ος όμιλος
Τσερνομόρετς - Λουντογκόρετς (22:05)
Ντίναμο Ζάγκρεμπ - Αϊντχόφεν (22:05)
3ος όμιλος
Έλφσμποργκ - Έσμπιεργκ (22:05)
Ζάλτσμπουργκ - Σταντάρ Λιέγης (22:05)
4ος όμιλος
Γουίγκαν - Ρουμπίν Καζάν (22:05)
Ζούλτε Βάρεχεμ - Μάριμπορ (22:05)
5ος όμιλος
Πάσος Φερέιρα - Ντνίπρο (22:05)
Φιορεντίνα - Παντούρι (22:05)
6ος όμιλος
Μπορντό - ΑΠΟΕΛ (22:05)
Φρανκφούρτη - Μακάμπι Τελ-Αβίβ (22:05)
7ος όμιλος
Γκενκ - Ραπίντ Βιέννης 1-1 (21' Γκοριούς / 82' Σάμπιτσερ)
Ντινάμο Κιέβου - Τουν 3-0 (35' Γιαρμόλενκο, 60' Μποκανί, 78' Χούσιεβ)
8ος όμιλος
Σλόβαν Λίμπερετς - Σεβίλλη 1-1 (20' Ράμπουσιτς / 88' Βιτόλο)
Φράιμπουργκ - Εστορίλ 1-1 (11' Νταρίντα / 53' Σεμπά)
9ος όμιλος
Λιόν - Ριέκα 1-0 (67' Γκρενιέ)
Μπέτις - Γκιμαράες 1-0 (50' Βαντίγιο)
10ος όμιλος
Τράμπζονσπορ - Λέγκια 2-0 (7' Γιάνκο, 83' Αντίν)
Απόλλων Λεμεσού - Λάτσιο 0-0
11ος όμιλος
Ανζί - Τρόμσο 1-0 (19' Μπουρμίστροβ)
Σερίφ - Τότεναμ 0-2 (12' Βερτόνχεν, 75' Ντεφόου)
12ος όμιλος
Σαχτιόρ Καραγκάντι - Άλκμααρ 1-1 (11' Φινοντσένκο / 26' Γκούντμουντσον)
ΠΑΟΚ - Μακάμπι Χάιφα 3-2 (35' Μιγκέλ Βίτορ, 39' Νίνης, 66' Σαλπιγγίδης / 13' Εντλόβου, 21' Γκολάσα)
Οι βαθμολογίες
1ος όμιλος
1. Σουόνσι 6 (4-0)
2. Ζανκτ Γκάλεν 3 (2-1)
3. Βαλένθια 3 (2-3)
4. Κουμπάν Κρασνοντάρ 0 (0-4)
2ος όμιλος
1. Λουντογκόρετς 6 (5-0)
2. Αϊντχόφεν 3 (2-2)
3. Τσερνομόρετς 3 (2-3)
4. Ντίναμο Ζάγκρεμπ 0 (1-5)
3ος όμιλος
1. Ζάλτσμπουργκ 6 (6-1)
2. Έσμπιεργκ 3 (3-3)
3. Σταντάρ Λιέγης 1 (2-3)
4. Έλφσμποργκ 1 (1-5)
4ος όμιλος
1. Ρουμπίν Καζάν 6 (8-2)
2. Γουίγκαν 4 (3-1)
3. Ζούλτε Βάρεχεμ 1 (0-3)
4. Μάριμπορ 0 (3-8)
5ος όμιλος
1. Φιορεντίνα 6 (5-1)
2. Ντνίπρο 3 (2-2)
3. Παντούρι 1 (1-2)
4. Πάσος Φερέιρα 1 (1-4)
6ος όμιλος
1. Φρανκφούρτη 6 (6-0)
2. Μακάμπι Τελ-Αβίβ 4 (2-1)
3. ΑΠΟΕΛ 1 (0-3)
4. Μπορντό 0 (1-5)
7ος όμιλος
1. Γκενκ 7 (4-2)
2. Ντινάμο Κιέβου 4 (5-3)
3. Τουν 3 (2-5)
4. Ραπίντ Βιέννης 2 (3-4)
8ος όμιλος
1. Σεβίλλη 7 (5-2)
2. Σλόβαν Λίμπερετς 5 (5-4)
3. Φράιμπουργκ 2 (3-5)
4. Εστορίλ 1 (3-5)
9ος όμιλος
1. Λιόν 5 (2-1)
2. Μπέτις 5 (2-1)
3. Γκιμαράες 4 (5-2)
4. Ριέκα 1 (1-6)
10ος όμιλος
1. Τράμπζονσπορ 7 (7-4)
2. Λάτσιο 5 (4-3)
3. Απόλλων Λεμεσού 4 (2-2)
4. Λέγκια 0 (0-4)
11ος όμιλος
1. Τότεναμ 9 (7-0)
2. Σερίφ 2 (1-3)
3. Ανζί 4 (1-2)
4. Τρόμσο 1 (1-5)
12ος όμιλος
1. ΠΑΟΚ 7 (6-4)
2. Άλκμααρ 5 (3-2)
3. Σαχτιόρ Καραγκάντι 2 (4-5)
4. Μακάμπι Χάιφα 1 (4-6)
Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Απόλλων και Λάτσιο στην Κύπρο, έτσι η ομάδα της Λεμεσού ελπίζει για πρόκριση, ψάχνοντας βέβαια ένα καλό αποτέλεσμα στην έρα της ιταλικής ομάδας.
Η Τότεναμ πήρε την τρίτη της νίκη σε ισάριθμα ματς, επικρατώντας με 2-0 της Σερίφ στην Μολδαβία. Βερτόνχεν και Ντεφόου οι σκόρερ.
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
1ος όμιλος
Σουόνσι - Κουμπάν Κρασνοντάρ (22:05)
Βαλένθια - Ζανκτ Γκάλεν (22:05)
2ος όμιλος
Τσερνομόρετς - Λουντογκόρετς (22:05)
Ντίναμο Ζάγκρεμπ - Αϊντχόφεν (22:05)
3ος όμιλος
Έλφσμποργκ - Έσμπιεργκ (22:05)
Ζάλτσμπουργκ - Σταντάρ Λιέγης (22:05)
4ος όμιλος
Γουίγκαν - Ρουμπίν Καζάν (22:05)
Ζούλτε Βάρεχεμ - Μάριμπορ (22:05)
5ος όμιλος
Πάσος Φερέιρα - Ντνίπρο (22:05)
Φιορεντίνα - Παντούρι (22:05)
6ος όμιλος
Μπορντό - ΑΠΟΕΛ (22:05)
Φρανκφούρτη - Μακάμπι Τελ-Αβίβ (22:05)
7ος όμιλος
Γκενκ - Ραπίντ Βιέννης 1-1 (21' Γκοριούς / 82' Σάμπιτσερ)
Ντινάμο Κιέβου - Τουν 3-0 (35' Γιαρμόλενκο, 60' Μποκανί, 78' Χούσιεβ)
8ος όμιλος
Σλόβαν Λίμπερετς - Σεβίλλη 1-1 (20' Ράμπουσιτς / 88' Βιτόλο)
Φράιμπουργκ - Εστορίλ 1-1 (11' Νταρίντα / 53' Σεμπά)
9ος όμιλος
Λιόν - Ριέκα 1-0 (67' Γκρενιέ)
Μπέτις - Γκιμαράες 1-0 (50' Βαντίγιο)
10ος όμιλος
Τράμπζονσπορ - Λέγκια 2-0 (7' Γιάνκο, 83' Αντίν)
Απόλλων Λεμεσού - Λάτσιο 0-0
11ος όμιλος
Ανζί - Τρόμσο 1-0 (19' Μπουρμίστροβ)
Σερίφ - Τότεναμ 0-2 (12' Βερτόνχεν, 75' Ντεφόου)
12ος όμιλος
Σαχτιόρ Καραγκάντι - Άλκμααρ 1-1 (11' Φινοντσένκο / 26' Γκούντμουντσον)
ΠΑΟΚ - Μακάμπι Χάιφα 3-2 (35' Μιγκέλ Βίτορ, 39' Νίνης, 66' Σαλπιγγίδης / 13' Εντλόβου, 21' Γκολάσα)
Οι βαθμολογίες
1ος όμιλος
1. Σουόνσι 6 (4-0)
2. Ζανκτ Γκάλεν 3 (2-1)
3. Βαλένθια 3 (2-3)
4. Κουμπάν Κρασνοντάρ 0 (0-4)
2ος όμιλος
1. Λουντογκόρετς 6 (5-0)
2. Αϊντχόφεν 3 (2-2)
3. Τσερνομόρετς 3 (2-3)
4. Ντίναμο Ζάγκρεμπ 0 (1-5)
3ος όμιλος
1. Ζάλτσμπουργκ 6 (6-1)
2. Έσμπιεργκ 3 (3-3)
3. Σταντάρ Λιέγης 1 (2-3)
4. Έλφσμποργκ 1 (1-5)
4ος όμιλος
1. Ρουμπίν Καζάν 6 (8-2)
2. Γουίγκαν 4 (3-1)
3. Ζούλτε Βάρεχεμ 1 (0-3)
4. Μάριμπορ 0 (3-8)
5ος όμιλος
1. Φιορεντίνα 6 (5-1)
2. Ντνίπρο 3 (2-2)
3. Παντούρι 1 (1-2)
4. Πάσος Φερέιρα 1 (1-4)
6ος όμιλος
1. Φρανκφούρτη 6 (6-0)
2. Μακάμπι Τελ-Αβίβ 4 (2-1)
3. ΑΠΟΕΛ 1 (0-3)
4. Μπορντό 0 (1-5)
7ος όμιλος
1. Γκενκ 7 (4-2)
2. Ντινάμο Κιέβου 4 (5-3)
3. Τουν 3 (2-5)
4. Ραπίντ Βιέννης 2 (3-4)
8ος όμιλος
1. Σεβίλλη 7 (5-2)
2. Σλόβαν Λίμπερετς 5 (5-4)
3. Φράιμπουργκ 2 (3-5)
4. Εστορίλ 1 (3-5)
9ος όμιλος
1. Λιόν 5 (2-1)
2. Μπέτις 5 (2-1)
3. Γκιμαράες 4 (5-2)
4. Ριέκα 1 (1-6)
10ος όμιλος
1. Τράμπζονσπορ 7 (7-4)
2. Λάτσιο 5 (4-3)
3. Απόλλων Λεμεσού 4 (2-2)
4. Λέγκια 0 (0-4)
11ος όμιλος
1. Τότεναμ 9 (7-0)
2. Σερίφ 2 (1-3)
3. Ανζί 4 (1-2)
4. Τρόμσο 1 (1-5)
12ος όμιλος
1. ΠΑΟΚ 7 (6-4)
2. Άλκμααρ 5 (3-2)
3. Σαχτιόρ Καραγκάντι 2 (4-5)
4. Μακάμπι Χάιφα 1 (4-6)
Δημοσίευση 25/10/2013 από sport24 (00:18)